Kombinezony ochronne - maszyny

Produkcja kombinezonów ochronnych (głównie jednorazowych) zawsze stanowi wyzwanie dla producenta. Z jednej strony odzież, która jest najczęściej używana tylko raz, musi być produkowana tak tanio, jak to możliwe. Z drugiej strony odzież powinna gwarantować szczególne cechy, takie jak maksymalna ochrona i / lub 100% nieprzepuszczalność w większości przypadków (użytkowania).

Wymagane są tutaj niezawodne i powtarzalne metody produkcji, które dają gwarancję nieprzepuszczalności szwów. Nasze rozwiązania w zakresie szycia i zgrzewania pomogą Ci w zrównoważony sposób wytwarzać odzież ochronną wymaganą przez Twoich klientów. W oparciu o naszą wiedzę ustaliliśmy 3 metody przetwarzania w naszej nowej broszurze PRODUKCJA I PRAXIS „Kombinezony ochronne”:


Metoda klasyczna:

Szycie za pomocą owerloka i stebnówki.

Klasyczna metoda z taśmą uszczelniającą (dla maksymalnej szczelności szwu):

Szycie za pomocą owerloków i stebnówek. Ponadto wszystkie szwy montażowe i zamykające są uszczelnione taśmą.

Nowoczesna metoda (z maksymalną szczelnością szwu):

Zgrzewanie materiału za pomocą zgrzewarek ultradźwiękowych, co zapewnia ciągłą szczelność szwów montażowych i zamykających (bez nici i igły).


Maseczki ochronne - maszyny

Z powodu globalnej pandemii koronawirusa istnieje obecnie ogromne zapotrzebowanie na maski ochronne. Aby zaspokoić wysoki popyt, w wielu krajach i regionach należy stworzyć lokalne produkcje masek. W oparciu o naszą wiedzę w zakresie technologii szycia i zgrzewania zalecamy poniżej metodę produkcji, dzięki której można produkować SZYBKO i ŁATWO maski ochronne bez dużych inwestycji w automatyczny system produkcyjny.


1. Cięcie / 2 części

Na życzenie PFAFF może udostępnić pliki DXF lub rysunki części maski.

2. Łączenie części

Z urządzeniami ultradźwiękowymi PFAFF 8311 lub PFAFF 8312 (metoda C&S)

3. Napinanie elastycznych pasków (lewy / prawy)

Z maszyną do sczepiania 3307-4 / 01 (alternatywnie z PFAFF 2081/83)

Rekomendowane maszyny:

Ze względu na duże zapotrzebowanie na te maszyny dostępność proszę potwierdzić z naszymi specjalistami.

Pfaff Industrial 8311, 8312 3307, 2081.